Fear Factory - nejlepší práce na světě
aneb placen za strašení lidí

Naším plánem bylo vydělat si zbylé peníze na cestu kolem světa na Novém Zélandu, a tak jsme požádali o pracovní víza Working Holiday. Vše vyšlo a práci jsme našli hned po našem příjezdu do Queenstownu. Já dostal práci v jednom z největších hotelů, ale pořád jsem se poohlížel po něčem jiném, něčem zajímavějším jako je bungee jumping nebo práce na lodi.


Jednou jsem procházel městem, když jsem zahlédl ceduli s nápisem: „Hledáme herce“. Cedule visela u vstupu do místního strašidelného domu Fear Factory. „No... jsem tak trošku herec:-)“, řekl jsem si a vstoupil dovnitř. Vystoupal jsem nahoru po strmých schodech až k recepci, kde jsem potkal podivně vypadajícího Angličana s děsivou kontaktní čočkou v oku. Zeptal jsem se ho hned na práci "herce". „Zrovna pár lidí hledáme. Chceš si to vyzkoušet?“ Neměl jsem moc času před prací, ale souhlasil jsem, že do toho půjdu. Vysvětlil mi pravidla a už jsem čekal na zelené světlo. To se záhy rozsvítilo a já vešel do červených dveří. Od prvního okamžiku mi bylo jasné, že to nebude jeden z těch klasických strašidelných domů, protože tam byla naprostá tma! Pomalu jsem následoval značky laseru a snažil se, abych hlavou nenarazil do některé ze zdí. Brzy jsem zjistil, že v bludišti nejsem sám, když mi někdo sáhl na záda!


Zpočátku jsem si myslel, že Fear Factory je jen dalším z těch přiblblých strašidelných domů amerického stylu s hromadou motorových pil. Pravdou je, že mě to vážně překvapilo a nadchlo. Několikrát jsem fakt strachy zařval, ale byla to i zábava. Když jsem rozrazil dveře a úprkem opustil bludiště, narazil jsem přímo na samotné majitele hrůzné rodinné firmy. Zeptali se mě, zda se mi to líbilo a jestli bych nechtěl přijít na pohovor. Domluvili jsme si tedy schůzku na další den. Manažeři Fear Factory byli všichni velice milí a přátelští, a tak pohovor probíhal hladce. Dali jsme si kafe a zeptali se mě: "Nevadí ti pracovat ve tmě a vydávat různé zvuky např. plačící holky?":-) „Tak asi nevadí! Vydělávat peníze na cestování strašením lidí zní úžasně!" Ještě ten samý den mi oznámili, že jsem byl přijat do jejich týmu „strašáků“. Měl jsem štěstí, neboť zájemce vždy vybírají z několika stovek životopisů. Je to přeci jen zábavnější práce než roznášet jídlo.:-)Ve stejném čase jsem dostal též nabídku práce na lodi v proslulém Milford Sound. Pracovat na lodi v tak pěkném prostředí by bylo určitě skvělé, ale jak můžete odmítnout práci, kde vám platí za strašení lidí? Jednoduše to nejde a já byl nakonec rád, že jsem zůstal v Queenstownu a zažil spoustu legrace se skvělými lidmi z celého světa.Až budete někdy v Queenstownu, určitě se ve strašidelném domě zastavte, protože opravdu strašidelný je.

Velké poděkování patří Fear Factory a všem lidem, kteří se mnou pracovali a díky kterým byl můj pobyt na Novém Zélandu nezapomenutelný!


Fear Factory Queenstown | www.fearfactory.co.nz | Haunted House

Fear Factory Queenstown


Copyright © 2014 | travel4ever.cz | Karel Stepanek |