HIMÁLAJSKÝ ÚSMĚV

"Himálajský úsměv" je název posledního cestovatelského projektu travel4ever.cz. Po dvouleté cestě
Z kanclu kolem světa, jsem se nyní vypravil do Himaláje. S Argentinkou Natali, kterou jsem ve světě poznal, jsme měli jediný plán: Navštívit vesnice v Nepálu a Indii a promítat místním dětem videa. Těžkou situaci v těchto asijských zemích není snadné změnit. Vykouzlit úsměv na tvářích mnoha lidí však možné je a právě to bylo hlavním cílem celého projektu. Vzali jsme poslední úspory a malý projektor a bez dalšího přemýšlení jsme se vydali za dalším dobrodružstvím.

Přijďte se podívat na naši cestovatelskou projekci!Putování se nakonec protáhlo na 10 měsíců, během kterých jsme se podívali k Annapurnám i k Everestu, navštívili mnoho škol, projeli Indii od severu k jihu a především pronikli do jedinečných tajů jógy a meditace. Můžeme říci, že se nám tím změnil život! Každý den na cestě přinesl mnoho silných i humorných příhod. Mysleli jsme si, že zážitky z cesty kolem světa už nemůže nic překonal. Mýlili jsme se. V Indii je totiž možné úplně všechno!

Z KANCLU KOLEM SVĚTA

Nemohli jsme se smířit s představou každodenního sezení na kancelářské židli, a tak jsme se rozhodli vydat na CESTU KOLEM SVĚTA. Chtěli jsme tak vykročit z každodenních stereotypů, které udává společnost. Motivem cesty pro nás bylo uskutečnit si sen a procestovat daleké země Oceánie a Latinské Ameriky, na které zpravidla běžná dovolená nestačí!
V práci jsme proto dali výpoveď a vyrazili do světa. Cesta nakonec trvala přes 2 roky, během kterých jsme objeli 25 zemí. Chtěli jsme ukázat mladým lidem, že nemusí být po škole už jen zavřeni v „officu“. STOP OTLAČENÝM ZADKŮM!!
NAVŠTÍVENÉ ZEMĚ

Čína – Taiwan – Nový Zéland – Samoa – Austrálie – Indonésie - Malajsie - Brunej - Filipíny - Východní Timor
- Argentina – Chile – Bolívie – Peru – Ekvádor – Kolumbie – Panama – Kostarica – Nicaragua – Honduras
El Salvador – Guatemala – Belize – Mexiko – Kuba

MOTIVY NAŠÍ CESTY

  • Vykročit z každodenních stereotypů, které udává společnost
  • Nesedět stále na kancelářských židlích na jednom místě
  • Ukázat mladým lidem, že nemusí být po škole už jen zavřeni v „officu“
  • Uskutečnit náš sen procestovat daleké země Oceánie a Latinské Ameriky
  • Poznat nové lidi, získat rozhled, zkušenosti a kontakty v oblasti turismu
  • Natočit film o cestě kolem světa a pořádat cestovatelské přednášky po ČR

ČLENOVÉ TÝMUVýběr týmu je při cestování jedna z nejdůležitějších věcí a pro dlouhodobé cestování to platí dvojnásob. Soudržnost cestovatelské skupiny travel4ever však byla prověřena na mnoha kratších cestách po Evropě i delších pobytech např. v USA či Kanadě. Cesty kolem světa se zúčastnili 4 zapálení dobrodruzi, kteří jsou dále představeni.

Karel Štěpánek

Věk:
28
Role v týmu:
plánovač, fotograf, kameraman, autor článků, designér a správce webu
Opouští kancelářskou židli z pozice:
Projektový manažer

Proč cestuje kolem světa:
„Chci získat náměty pro své cestovatelské přednášky a natočit z cesty kolem světa film. Ten by inspiroval mladé lidi, kteří se stejně jako já nechtějí smířit s představou všedního života, ve kterém je práce na prvním místě. Chci vyskočit z těchto nalajnovaných kolejí a poznat svět. Nejvíce se těším do horských oblastí Jižní Ameriky.“


Edita Zenklová

Věk: 27
Role v týmu:
autorka článků, zapisovatelka deníku, spolusprávce webu
Opouští kancelářskou židli z pozice:

Letový agent


Proč cestuje kolem světa
"
Po téměř dvou letech strávených u počítače v „open officu“ mám více než kdy jindy chuť vyrazit do světa a opustit každodenní rutinu. Návštěvou více kontinentů bych chtěla poznat a mít možnost porovnat odlišné kultury a způsob života v různých částech světa. Nejvíce se těším do francouzské Polynésie na ostrov Samoa.“


David Pospíchal

Věk: 29
Role v týmu:
fotograf, kameraman, technik výpravy
Opouští kancelářskou židli z pozice:
Manažer kvality

Proč cestuje kolem světa
"Na cestu kolem světa se vydávám, protože chci dát sbohem každodennímu konzumnímu
a především stereotypnímu životu, který mě prostě nebaví. Jsem si jistý, že až budu jednou starý muž, tak si budu pamatovat rok strávený na dobrodružné cestě kolem světa spíše než jeden rok z mnoha let strávených v práci. Nejvíce se těším na osobní setkání s mými přáteli z Ekvádoru.“Kateřina Pospíchalová

Věk: 25
Role v týmu:
zdravotník, správce společných financí               
Opouští svou školní židli:
čerstvý absolvent pedagogické fakulty


Proč cestuje kolem světa

„Odjezd je naplánován na dobu, kdy můj diplom po magisterské promoci nestihne ještě ani vychladnout. Pro mě je to tedy nejideálnější načasování. A proč chci poznat svět? Protože cestování otevírá člověku oči, mysl a srdce nejen v daném okamžiku, ale i napříč budoucností. Nejvíce se těším na potomky Inků!“


FINANCOVÁNÍ CESTY

Náš cestovatelský projekt jsme financovali jednak z peněz, které jsme našetřili sezením na kancelářských židlích, ale především z práce na Novém Zélandu. Všichni členové obdrželi pracovní víza Working Holiday New Zealand. Naši partneři nám poskytli základní vybavení na cestu, a tak jsme si vezli např. stany, spacáky, batohy, pohorky, průvodce, nože, repelenty či české vlajky.

Všem moc děkujeme za podporu!
Budeme rádi, když budete sledovat zážitky z naší cesty.Moderní hosting pipni.cz | travel4ever.cz | Karel Stepanek